Grudziądz: w zadłużonym szpitalu zakończył się pierwszy audyt - będą kolejne

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2016 17:16

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zakończył się pierwszy audyt, który miał pokazać kondycję lecznicy. Nowy dyrektor na razie nie ujawnił szczegółów. Poznał je jedynie prezydent miasta Robert Malinowski.

Nowy dyrektor na razie nie ujawnił szczegółów Fot. Archiwum

Dr Michał Jonczynski, obecny dyrektor placówki, zaznacza, że "wnioski są porażające" i "niewykluczone, że firma przeprowadzająca audyt zawiadomi organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstw" - informuje naszemiasto.pl

Szpital zadłużony na ok. 500 mln zł wydał na kontrolę ok. 100 tys. zł. Dyrektor zamierza przeprowadzić jeszcze kilka następnych. Wszystkie koszty z nimi związane mają zamknąć się w kwocie ok. 500 tys. zł.

Tymczasem kilka dni temu wojewoda unieważnił decyzję prezydenta miasta o odwołaniu poprzedniego, wieloletniego dyrektora szpitala Marka Nowaka. Nowak zapowiada, że najpóźniej za trzy tygodnie wróci do pracy i zwróci się do prokuratury o wzięcie pod lupę tego, co dzieje się obecnie w lecznicy.

Jego zdaniem do olbrzymiego zadłużenia placówki doprowadziły decyzje prezydenta Malinowskiego, a przeprowadzony właśnie audyt stanowi zapoczątkowanie procesu prywatyzacji szpitala.

Więcej: grudziadz.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum