Grudziądz: w styczniu ma być rozwiązany problem braku chirurgów

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2020 13:21

Z powodu braku lekarzy w grudniu i w styczniu w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu odwoływano planowe zabiegi na chirurgii. Dyrektor lecznicy Maciej Hoppe ma jednak nadzieję, że od lutego sytuacja się poprawi.

Marek Nowak, były dyrektor szpitala uważa, że w związku z niewykonywaniem świadczeń medycznych NFZ powinien ukarać lecznicę. Fot. Archiwum

Z powodu odwołanych zabiegów pacjenci szukają pomocy w ościennych miejscowościach: Świeciu, Wąbrzeźnie. W Grudziądzu przyjmowani są tylko chorzy wymagający pilnej interwencji.

"Jesteśmy w trakcie procedury konkursowej na udzielanie świadczeń medycznych. Z pewnością pojawią się także oferty chirurgów. Ponieważ w ostatnim czasie posiłkowaliśmy się tymi specjalistami spoza Grudziądza, liczymy, że także oni przystąpią do konkursu. Myślę, że do końca stycznia uda się wszystko rozstrzygnąć i od lutego sytuacja się ustabilizuje" - twierdzi cytowany przez Gazetę Pomorską Hoppe.

Marek Nowak, były dyrektor szpitala uważa, że w związku z niewykonywaniem świadczeń medycznych NFZ powinien ukarać lecznicę.

Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy NFZ-u w Bydgoszczy, zaznacza, że szpital poinformował oddział Funduszu, iż z powodu prowadzonych zmian dotyczących personelu lekarskiego na oddziale chirurgii ogólnej, pacjenci oczekujący na planowe zabiegi chirurgiczne w styczniu zostaną przerejestrowani na luty 2020 r. Nie odniosła się natomiast do ewentualnych konsekwencji wobec szpitala za odwołane, planowe zabiegi.

Jak poinformował dyrektor Maciej Hoppe, 2019 rok zamknięto stratą szpitala w wys. 54 mln zł. Strata za 2020 r. - według szacunków szpitala - ma przekroczyć 17,5 mln zł.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum