Grudziądz: szykują się zmiany w działalności szpitala

Autor: KL, Radio Pik/Rynek Zdrowia • • 25 września 2019 11:12

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu przygotowuje plan restrukturyzacji. Ma on pomóc tej zadłużonej na ponad pół miliarda złotych placówce wyjść na prostą.

Grudziądz: szykują się zmiany w działalności szpitala
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital przymierza się do likwidacji i łączenia niektórych oddziałów. Lecznica na razie nie mówi o konkretach. Jak informuje Radio PiK, mają być znane za 2-3 tygodnie. Obecnie decyzje w tych sprawach są konsultowane z NFZ i konsultantami medycznymi.

Wiadomo, że każdy oddział, poza podstawowymi, może być zlikwidowany. Zamknięcie oddziału musi być uzgodnione z NFZ, z marszałkiem województwa. Trzeba też znaleźć dla pacjentów inne miejsce, w którym będą obsłużeni . To, co jest najważniejsze, czyli SOR, opieka nad dziećmi, OIOM, opieka wyjazdowa - nie zostanie zlikwidowane.

Plany związane z reorganizacją oddziałów to kolejna przymiarka do wdrożenia planu naprawczego lecznicy. Miał być realizowany już w czerwcu. Właśnie z powodu opóźnień w tym obszarze na początku września Rada Społeczna Szpitala w Grudziądzu wystąpiła o odwołanie Piotra Drzymalskiego, dotychczasowego dyrektora szpitala.

Wniosek poparł prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitalem kierują zastępcy dyrektora, stosownie do posiadanych upoważnień.

Zobowiązania finansowe Regionalnego Szpitala Specjalistycznego (na koniec 2018 r.) wyniosły 580 mln zł. 451 mln zł to dług szpitala wobec wierzycieli finansowych i handlowych, zaś 129 mln zł to zadłużenie Grudziądzkich Inwestycji Medycznych z tytułu operacji majątkowo-finansowej.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum