Grudziądz: szpital wykorzystał wszystkie 945 dawek szczepionki przeciw COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 15:50

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie) wykorzystano już wszystkie 945 przekazanych dawek szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformowała rzecznik prasowa placówki. Na kolejny tydzień zamówiono następne 900 dawek.

Grudziądz: szpital wykorzystał wszystkie 945 dawek szczepionki przeciw COVID-19
- Wszystkie szczepionki, które do nas do tej pory dotarły, zostały wykorzystane - podała rzecznik szpitala w Grudziądzu. Fot. Archiwum

- Do dzisiaj zaszczepiliśmy 765 osób z naszego personelu oraz 180 osób z personelu podmiotów zewnętrznych z tzw. etapu ''0'' - poinformowała PAP rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska.

Z osób pracującym w grudziądzkim szpitalu chęć szczepień zadeklarowało dotychczas 1130 - w tym 886 medyków.

- Wszystkie szczepionki, które do nas do tej pory dotarły, zostały wykorzystane. Zaszczepiliśmy już 945 osób - wskazała Hirsch-Lewandowska.

Placówka na przyszły tydzień zamówiła kolejne 900 dawek szczepionki. Regionalny szpital w Grudziądzu jest placówką, która od początku epidemii odgrywa kluczową rolę w walce z COVID-19 w woj. kujawsko-pomorskim. Na początku roku 2020 był on szpitalem jednoimiennym, a później został koordynacyjnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum