Grudziądz: radni w sprawie szpitala piszą do prokuratury i wojewody

Autor: Radio PiK/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2018 12:21

Grudziądzcy radni zamierzają skierować apel dotyczący dramatycznej sytuacji w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu do wojewody i doniesienie do prokuratury. Pod dokumentem podpisali się radni PiS, Obywatelskiego Grudziądza i SLD. Chcą odwołania dyrektora szpitala i wprowadzenia planu ratunkowego dla lecznicy.

Grudziądzcy radni chcą odwołania dyrektora Marka Nowaka. Fot. Archiwum

Radny Maciej Glamowski (PO) podkreśla jednomyślność w sprawie stanowiska i to nie tylko w sprawie finansów szpitala, ale i bezpieczeństwa pacjentów. Wtóruje mu Andrzej Wiśniewski (PiS), który w rozmowie z radiem PiK przekonuje, że sytuacja w grudziądzkiej lecznicy zagraża realnie życiu i zdrowiu mieszkańców, jest na tyle poważna, że mówią o niej sami lekarze. Zdaniem radnego Łukasza Kowarowskiego (SLD) pełniący funkcję dyrektora szpitala Marek Nowak szkodzi lecznicy.

Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza, uspokaja. Jego zdaniem braki kadrowe w zakresie specjalistów to nie tylko problem Grudziądza, ale całej Polski i na razie lecznica sobie radzi z tym problemem. Jego zdaniem nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów, o którym mówią w swoim apelu radni.

Więcej: www.radiopik.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum