Grudziądz: przetarg na sprzęt medyczny wreszcie będzie rozstrzygnięty

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia   • 02 września 2009 10:13

Oddaliła się groźba unieważnienia wielomilionowego przetargu na sprzęt medyczny dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Władze szpitala i miasta zapewniają, że wszystko jest na dobrej drodze.

Grudziądz: przetarg na sprzęt medyczny wreszcie będzie rozstrzygnięty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Pomorska, dyrekcja szpitala wybrała już ofertę w przetargu na sprzęt medyczny dla grudziądzkiego szpitala. Oficjalnie przetarg ma być rozstrzygnięty w czwartek (3 września).

Pracownicy cieszą się, że przetarg w ogóle został rozstrzygnięty. Jeszcze w lipcu takiej pewności nie było. Dwie oferty złożone przez światowe koncerny opiewały na kwoty odpowiednio: 74 mln zł oraz 135 mln zł. Tymczasem miasto na zakup aparatury mogło wyłożyć 46 mln zł i to o w sześciu ratach.

Przez ostatnie tygodnie władze miasta bezskutzecznie szukały dodatkowych źródeł finansowania w Ministerstwie Zdrowia i  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Z informacji, jakie udało się zdobyć "Pomorskiej” wynika, że kwota brakująca do najtańszej oferty również zostanie rozłożona na raty, co sprawi, że ciągu 6 lat, co roku trzeba będzie w budżetach miasta i szpitala znaleźć dodatkowo ponad 4 mln zł na sfinansowanie najtańszej oferty.

Informacji na temat przetargu i sposobu sfinansowania oferty nie potwierdzają na razie władze miasta oraz dyrekcja szpitala. Z ogłoszeniem decyzji czekają do 3 września.

Zakup sprzętu medycznego w jednym wielkim przetargu jest wielką szansą dla grudziądzkiego szpitala. Pozwoli na zintegrowanie aparatury we wszystkich oddziałach lecznicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze