Grudziądz: pieniądze za SOR pozwolą na kolejne inwestycje

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2010 10:28

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Biegańskiego dzięki refundacji przez resort zdrowia inwestycji w SOR (4,6 mln), którą placówka ma otrzymać, będzie mógł kupić dodatkowy sprzęt.

– Mamy obiecane, że Ministerstwo Zdrowia będzie refundowało nam wydatki, które ponieśliśmy m.in. na wyposażenie SOR. Uzyskanie tych pieniędzy pozwoli nam na zakup dodatkowego sprzętu – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Jaskulski, zastępca dyrektora szpitala.

– Chcielibyśmy kupić potrzebną nam nową aparaturę rentgenowską, rozbudować systemy informatyczne. Myślimy także o odnowieniu sprzętu na oddziale pediatrii i diagnostyki, które wymagają już oddtworzeń ze względu na zwyczajne zużycie – tłumaczy Piotr Jaskulski.

W grudziądzkim szpitalu pełną parą trwają prace przy budowie lądowiska dla helikopterów; na tę realizację 85 proc. środków gwarantuje resort zdrowia.

Szpital przygotowuje się także do budowy lądowiska dla helikopterów przy placówce filialnej w Brodnicy.

– Na realizacje tego projektu będziemy starać się zdobyć fundusze unijne. Projekt jest już przygotowywany. Mamy nadziej, że także tę inwestycję uda nam się zrealizować – dodaje dyrektor Jaskulski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum