Grudziądz: lekarze pełni obaw czy podołają opiece nad chorymi

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2020 14:06

Personel Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu obawiają się przekształcenia placówki w leczącą wyłącznie pacjentów z Covid-19. Rada Ordynatorów w oficjalnym stanowisku podkreśla, że takie rozwiązanie uniemożliwi opiekę nad chorymi niecovidowymi.

Grudziądz: lekarze pełni obaw czy podołają opiece nad chorymi
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

- Dalsze zwiększanie ilości łóżek zakaźnych stworzy sytuację, w której niemożliwe stanie się leczenie szpitalne mieszkańców miasta i gminy Grudziądz w części niezakaźnej oraz spowoduje zamknięcie poradni specjalistycznych czyli ponowne przekształcenie szpitala w jednoimienny ze wszystkimi tego konsekwencjami. W żadnym razie nie chcemy do tego dopuścić- czytamy w piśmie Rady Ordynatorów.

 Zgodnie z decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego szpital w gotowości ma 535 łóżek covidowych.

Według Rady Ordynatorów obecny stan kadrowy uniemożliwia pełnienie opieki nad taką dużą liczbą potencjalnych pacjentów. Jak podkreślają lekarze nie są przyjmowane argumenty mówiące o braku możliwości zabezpieczenia tych stanowisk, ryzyku związanym z niedoborem wyspecjalizowanej kadry medycznej.

Ordynatorzy obawiają, się że ewentualne, ponowne przekształcenie szpitala w jednoimienny spowoduje powtórny odpływ pracowników, których i tak już brakuje. 

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum