Grudziądz: kolejny ordynator szpitalnego oddziału zwolniony

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2020 10:49

Ordynator oddziału ortopedii Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu kilka dni temu otrzymał wypowiedzenie. Dyrekcja szpitala wyjaśnia, że to kolejny etap restrukturyzacji placówki.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Szpital w Grudziądzu jest w trakcie działań naprawczych zmierzających do poprawy jego katastrofalnej sytuacji finansowej. Pomimo tego że placówka od ponad półtora miesiąca pełni funkcję szpitala jednoimiennego zakaźnego i leczy tylko pacjentów z zakażeniem koronawirusem, to dyrekcja nie zaprzestaje działań naprawczych. Jedną z ostatnich decyzji, jaką podjęła jest zwolnienie ordynatora oddziału ortopedii, który związany z grudziądzkim szpitalem był od ponad 20 lat. Co więcej, to właśnie odwołany ordynator ten oddział stworzył.

Z informacji do jakich dotarła "Pomorska" wynika, że przyczyną jest likwidacja miejsca pracy, która jest spowodowana trudną sytuacją finansową oraz konieczność restrukturyzacji kosztów zatrudnienia w szpitalu.

Z kolei Izabela Hirsch - Lewandowska z działu marketingu szpitala w Grudziądzu wyjaśnia, że decyzja dyrektora podyktowana jest koniecznością wprowadzania zmian organizacyjnych w szpitalu.  W związku z tą sytuacją obowiązki koordynowania oddziałem urazowo-ortopedycznym powierzone zostały lekarzowi z wieloletnim stażem pracy w tym oddziale. Na chwilę obecną nie są planowane kolejne zmiany w tym oddziale.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum