Grudziądz: dyrektor podsumował niekorzystny audyt. Uważa, że kreuje "alternatywną rzeczywistość"

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2018 14:49

W połowie lutego br. Urząd Miejski w Grudziądzu opublikował audyt dot. Regionalnego Szpitala Specjalistycznego, sporządzony przez zewnętrzną firmę. W czwartek (29 marca) dyrektor lecznicy upublicznił skrót raportu wraz ze 111 własnymi zastrzeżeniami.

Dyrektor szpitala Marek Nowak zauważył w raporcie liczne błędy Fot. PTWP

Marek Nowak, dyrektor grudziądzkiej lecznicy, wytyka autorom raportu brak rzetelnej analizy, mijanie się z prawdą, nieprawidłowo przeprowadzone rachunki, insynuacje, kreowanie alternatywnej rzeczywistości, a nawet błędy językowe - informuje pomorska.pl

Znaczące zastrzeżenia dyrektora dotyczą tabeli, w której audytorzy wykazali różnice między sprawozdanym a - ich zdaniem - rzeczywistym wynikiem finansowym szpitala za 2016 rok. W tabeli tej zyski lecznicy - po sprawdzeniu i przeliczeniu przez audytorów - zamieniały się w wielomilionowe "minusy".

Czytaj też: Grudziądz: finanse szpitala to tragedia, pensje wypłaca firma finansowa

Komentarz dyrektora do tabeli z danymi wyliczonymi przez audytorów, który cytuje Gazeta Pomorska, brzmi: "Kolumna do usunięcia" oraz "Wynik sprawozdania jest wynikiem rzeczywistym, a insynuacje o fałszowaniu sprawozdania są poniżej krytyki. Osoby odpowiedzialne za zweryfikowanie prawidłowości zastosowania zasad rachunkowości są również odpowiedzialne za jakość przedstawianych informacji. W związku z powyższym przedstawienie innego wyniku jako rzeczywisty uderza w renomę biegłych rewidentów badających nasz bilans".

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum