Grudziądz: dyrektor odwołany po 7 miesiącach, "marnował bezcenny czas"

Autor: Gazeta Pomorska, DK/Rynek Zdrowia • • 06 września 2019 07:37

5 września na posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala w Grudziądzu stanął wniosek o odwołanie Piotra Drzymalskiego, dyrektora szpitala w Grudziądzu.

Grudziądz: dyrektor odwołany po 7 miesiącach, "marnował bezcenny czas"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gazeta Pomorska podaje nieoficjalnie, że 7 członków Rady Społecznej Szpitala w Grudziądzu było za odwołaniem Piotra Drzymalskiego, a 2 przeciw.

Wniosek o odwołanie dyrektora szpitala, Piotra Drzymalskiego złożył Andrzej Guzowski, członek Rady Społecznej Szpitala z ramienia wojewody kujawsko-pomorskiego. Pierwszy taki wniosek złożył w czerwcu, jednak wówczas nie spotkał się z poparciem.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poinformował, że podjął decyzję o odwołaniu Piotra Drzymalskiego z pełnionej przez niego funkcji.

" W ostatnim czasie większą aktywność w działaniach zmierzających do wdrażania programu naprawczego przejawiał Organ Tworzący, niż Dyrektor Szpitala. Tymczasem brak wprowadzania w życie działań restrukturyzacyjnych oraz blokowanie przedstawianych Dyrektorowi propozycji przedstawianych przez pracowników skutkują marnowaniem bezcennego czasu oraz wydłużają wprowadzenie w życie procesu niezbędnych zmian. W sierpniu nie podjęto konkretnych działań i decyzji w tym zakresie. Ponadto nie postępuje zgodnie z przyjętym planem restrukturyzacji zadłużenia" - uzasadniał.

Prezydent zapewnia, że niezwłocznie ogłosi konkurs na wyłonienie nowego dyrektora. Do tego czasu szpitalem będą kierować zastępcy dyrektora stosownie do posiadanych upoważnień.

Więcej: pomorska.pl

Piotr Drzymalski był dyrektorem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego w Grudziądzu zaledwie 7 miesięcy, od początku lutego. Placówka należy do najbardziej zadłużonych lecznic w Polsce. Zobowiązania finansowe szpitala (na listopad 2018 r.) wyniosły 580 mln zł. 451 mln zł to dług szpitala wobec wierzycieli finansowych i handlowych, zaś 129 mln zł to zadłużenie Grudziądzkich Inwestycji Medycznych z tytułu operacji majątkowo-finansowej.

Czytaj więcej: Grudziądz: jest plan dla szpitala, ale jak naprawdę będzie wyglądać restrukturyzacja?

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum