Grudziądz: cenę za przyszpitalną aptekę obniżono o kilkaset tysięcy złotych

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 09:05

W środę (28 sierpnia) ma nastąpić otwarcie ofert od zainteresowanych kupnem ogólnodostępnej szpitalnej apteki ''Pod Solankami'' przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. To już trzecie podejście do przetargu.

Grudziądz: cenę za przyszpitalną aptekę obniżono o kilkaset tysięcy złotych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Władze szpitala mocno obniżyły cenę za obiekt. W obecnie trwającym przetargu minimalna cena sprzedaży apteki wynosi: 200 tys. zł, a czynsz: 40 tys. zł. Wcześniej w pierwszym przetargu (ogłoszonym w połowie lipca) minimalna cena sprzedaży wynosiła 600 tys. zł, a czynsz 70 tys. zł, natomiast w drugim (ogłoszonym pod koniec lipca) minimalna cena sprzedaży apteki wynosiła 600 tys. zł, a czynsz: 50 tys. zł - informuje Gazeta Pomorska.

Sprzedaż apteki jest podyktowana przepisami prawa, które weszły w życie 1 sierpnia. Od tego momentu apteki ogólnodostępnej nie powinien prowadzić szpital.

W związku z dwukrotnym niepowodzeniem sprzedaży apteki ''Pod Solankami'' przed 1 sierpnia, władze szpitala podjęły decyzję, że dalej będzie czynna. Beata Stasiak, kujawsko - pomorski inspektor farmaceutyczny, twierdziła, że lecznica ma wymagane zezwolenia na obrót lekami, zaś MZ stało na stanowisku, że zezwolenie szpitala w Grudziądzu na prowadzenie apteki ogólnodostępnej wygasło z mocy prawa.

Wątpliwości co do tego, że szpital nie może prowadzić apteki, nie miał też wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin. Na pytanie o powody sprzedaży apteki odpisał: ''(...) jednoznacznie z przepisów prawa wynika, że szpital nie może prowadzić apteki ogólnodostępnej. Nadmienić należy, że sprzedaży podlega jedynie zasób apteczny i meble, natomiast pomieszczenia pozostają nadal własnością szpitala''.

Więcej: pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum