Grudziądz: były dyrektor szpitala ostrzega przed prywatyzacją "Biegańskiego"

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 13:35

Według Marka Nowaka, byłego dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, działania obecnych władz lecznicy i miasta mają na celu prywatyzację jednostki. Twierdzi, że jest ona celowo niszczona.

Grudziądz: były dyrektor szpitala ostrzega przed prywatyzacją "Biegańskiego"
Marek Nowak, były dyrektor szpitala im. Biegańskiego w Grudziądzu. Fot. PTWP

Na konferencji prasowej Marek Nowak poinformował, że w szpitalu działa spółka ze Szczecina, której właściciel zarządza już kilkoma mniejszymi szpitalami w Polsce. Twierdzi, że działania władz "Biegańskiego" oraz miasta mają na celu przygotowywanie ''tylnymi drzwiami'' prywatyzacji lecznicy. Przewiduje, że taki scenariusz ziści się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Wymienia też jego zdaniem szkodliwe działania, m.in.: likwidację diabetologii i endokrynologii dziecięcej oraz ginekologii onkologicznej, złe zarządzanie kadrami i doprowadzanie do zwolnień lekarzy i ordynatorów, wzrost wynagrodzeń kadry zarządzającej czy w końcu "gwałtowny wzrost straty" (do ponad 80 mln zł).

Jak przypomina Gazeta Pomorska, 28 listopada br. Nowak informował o wszczęciu śledztwa przez prokuraturę w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez dyrekcję szpitala, która była zobowiązana do zajmowania się sprawami majątkowymi i działalnością gospodarczą szpitala w okresie od 1 marca do 15 listopada.

Zawiadomienie, latem 2019 r., złożył sam Nowak. Twierdzi, że podczas ogłaszanych postępowań na wydzierżawienie baru, kiosku, kawiarenki i apteki w budynkach szpitala, mogło dojść do nieprawidłowości. Także latem apelował do magistratu o upublicznienie szczegółów kredytu na 150 mln zł, którego udzielił miastu parabank.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum