Grudziądz: 11 maja w szpitalu ponownie ruszy zakład fizjoterapii i laboratorium

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2020 14:12

Od 11 maja wznawiają działalność Zakład Fizjoterapii i Laboratorium Analityczne dla pacjentów zespołu poradni specjalistycznych - poinformowała rzecznik prasowa Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska. Placówka ta działa teraz jako jednoimienny szpital zakaźny.

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu; FOT. bieganski.org/pl

- W związku z trwającą epidemią SARS-CoV-2, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz naszego personelu, musimy zastosować szczególne środki ostrożności i reżim sanitarny - dodała rzecznik prasowa w komunikacie przesłanym mediom.

W Zakładzie Fizjoterapii wprowadzony zostanie triaż pacjentów, który odbywał się będzie w budynku "O". Tam przeprowadzany będzie wywiad epidemiologiczny i pomiar temperatury.

- Pacjenci podczas zabiegów będą musieli mieć maseczki, personel natomiast zabezpieczony będzie w środki ochrony osobistej - ubranie ochronne, maseczkę oraz przyłbicę - poinformowała Hirsch-Lewandowska.

Zakład działał będzie do godziny 20, żeby każdego dnia przyjąć jak najwięcej pacjentów, gdyż muszą być oni przyjmowani w związku z epidemią w mniejszych grupach niż przed jej rozpoczęciem. - Sukcesywnie przyjmowani będą także pacjenci zarejestrowani wcześniej na zabiegi zaplanowane w marcu i kwietniu - podkreśliła rzecznik prasowa.

W Laboratorium Analitycznym uruchomiony zostanie od 11 maja punkt pobrań materiału do badań. Będzie on zlokalizowany w gabinecie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Czynny będzie od poniedziałku do piątku od godz. 6.30 do 10.

- W punkcie tym przyjmowane będą tylko te osoby, które mają skierowanie na określone badania laboratoryjne z naszych poradni specjalistycznych. Osoby przed przyjęciem do punktu pobrań będą musiały przejść triaż, który będzie odbywał się w budynku "Apteki pod Solankami". Każdy pacjent, który zgłosi się do punktu pobrań, musi być wyposażony w maseczkę" - wskazała Hirsch-Lewandowska.

Tomasz Więcławski (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum