Grajewo: kolejna kara dla szpitala

Autor: Radio Białystok/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2009 20:58

Ponad 300 tysięcy złotych: taką karę wymierzył grajewskiemu szpitalowi Narodowy Fundusz Zdrowia.

To już druga kara, jaką otrzymał Szpital Ogólny im. W. Ginela w Grajewie. Pierwsza miała miejsce w minionym roku. Obie nałożono po kontroli, która dotyczyła leczenia szpitalnego i opieki specjalistycznej w zakresie poradni ginekologicznej i okulistycznej. Pod uwagę brany był przełom lat 2007 i 2008. W sumie naliczono prawie 300 tysięcy złotych kary z tytułu niezasadnie rozliczonych świadczeń opieki zdrowotnej i prawie 250 tysięcy kary umownej.

– Szpital dwukrotnie składał zażalenia do prezesa NFZ, jednak żadne z nich nie zostało uwzględnione. Po wyczerpaniu procedur odwoławczych lecznica zwróciła się z prośbą do dyrektora oddziału NFZ o rozłożenie spłaty na raty. W lipcu zawarto ugodę. Obecnie placówka spłaca swoje zobowiązania w ratach poprzez potrącenia bieżących płatności. Termin spłaty mija w lutym 2010 roku – komentuje Adam Dębski, rzecznik Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Decyzję o nałożeniu drugiej kary wysłano do dyrektora grajewskiego szpitala 18 listopada. Dyrekcja lecznicy nie zgadza się jednak z decyzją NFZ i zamierza się od niej odwołać.

– Taka procedura trwa co najmniej rok – przypomina dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie, Grzegorz Dembski. I dodaje, że placówka ma wypracowane nadwykonania na 2 mln złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum