Gowin: nasze państwo musi się przygotować na drugą fazę walki z epidemią

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 21:09

Musimy jako państwo przygotować się na drugą fazę walki z koronawirusem, która powinna polegać na otoczeniu szczególną opieką grup najbardziej zagrożonych; reszta społeczeństwa musi wrócić do swoich obowiązków - powiedział w czwartek wicepremier Jarosław Gowin.

Wicepremier Jarosław Gowin Fot. Archiwum

- Powinno to polegać na tym, że szczególną opieką otaczamy grupy najbardziej zagrożone to znaczy seniorów i osoby z chorobami takimi jak choroby wieńcowe, cukrzyca itd. (...) Natomiast reszta społeczeństwa musi wracać stopniowo do swoich codziennych obowiązków, bo inaczej polskie państwo i polska gospodarka uległaby załamaniu - podkreślił Gowin w wywiadzie udzielonym portalowi wpolsce.pl

Jak ocenił, według krzywej wzrostu zachorowań najbliższe dwa tygodnie przyniosą apogeum zachorowań, a po świętach ta krzywa powinna spadać.

- W ciągu kilkunastu najbliższych dni powinniśmy zrobić wszystko, aby zdusić tę epidemię, obniżyć tempo wzrostu zachorowań, a potem szybko chociaż stopniowo wrócić do normalnego funkcjonowania państwa i gospodarki - zaznaczył wicepremier.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum