Gostyń: kto w końcu wygrał konkurs na ratownictwo medyczne?

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2011 16:03

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Poznaniu przyznał, że doszło do błędu w czasie przeprowadzania konkursu na ratownictwo medyczne w powiecie gostyńskim. Ostatecznie kontrakt, po rozpatrzeniu odwołania, otrzymał SP ZOZ w Gostyniu. Prezes NFZ cofa jednak teraz tę decyzję, wydaną przez dyrektora oddziału Funduszu.

Gostyń: kto w końcu wygrał konkurs na ratownictwo medyczne?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ogłoszone 30 maja wyniki konkursu na ratownictwo medyczne wyłoniły nowego świadczeniodawcę tych usług w powiecie gostyńskim - prywatnego usługodawcę. Po ogłoszeniu wyników postępowania SP ZOZ w Gostyniu złożył odwołanie w oddziale NFZ. 13 czerwca 2011 r. dyrekcja placówki w Gostyniu przejrzała akta sprawy w siedzibie oddziału, jak również złożoną przez nią ofertę oraz tzw. ranking końcowy.

- Okazało się, że punktacja na karetkę specjalistyczną została zaniżona o 3 pkt. - twierdzi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dyrektor SP ZOZ w Gostyniu, Piotr Miadziołko.

Według niego znalezione błędy komisji konkursowej zostały potwierdzone w decyzji Elżbiety Wąsik, dyrektor WOW NFZ, z dnia 17 czerwca 2011 r., w efekcie rozstrzygającej konkurs na korzyść SP ZOZ w Gostyniu.

Nieoczekiwanie,w środę ( 29 czerwca) prezes NFZ Jacek Paszkiewicz cofnął decyzję dyrektora oddziału Funduszu.

Zdaniem Piotra Miadziołko z treści pisma wynika, że dyrektor Wąsik nie miała prawa zmienić decyzji komisji konkursowej.

- W decyzji prezes NFZ napisał, że dyrektor WOW NFZ przekracza delegację ustawową, przewidzianą przepisami prawa powszechnie obowiązującego. Z tego wynika, iż dyrektor oddziału nie ma prawa podważać decyzji komisji konkursowej – mówi nam Piotr Miadziołko.

Dyrektor placówki, walcząc dalej o kontrakt na ratownictwo medyczne, zamierza spotkać się z władzami Gostynia oraz powiadomić prokuraturę.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze