Gorzowski szpital poszedł na wojnę z pacjentami-palaczami. Jest mandat 500 zł za…

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2021 16:35

Pół tysiąca złotych mandatu zapłacił pacjent Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, który w nocy z poniedziałku na wtorek został przyłapany na paleniu papierosa w oddziałowej toalecie.

Gorzowski szpital poszedł na wojnę z pacjentami-palaczami. Jest mandat 500 zł za…
- W takich przypadkach musimy działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej - mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiego szpitala. Fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Jak podaje szpital, to już drugi podobny przypadek w ciągu zaledwie tygodnia.

- W takich przypadkach musimy działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej - mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - To bardzo niebezpieczne sytuacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko personelu i pacjentów oddziału, ale też wszystkich innych osób przebywających w naszej lecznicy.

Tym razem osobą, która mogła zagrozić bezpieczeństwu szpitala okazał się 60-letni mężczyzna, przyjęty do szpitala w trybie pilnym.

- W trakcie leczenia, gdy chęć zapalenia papierosa była większa silniejsza od zdrowego rozsądku poszedł do toalety i myśląc, że nikt nie zauważy zaciągał się dymkiem - mówi lek. Marek Nowak, chirurg. - Nie ma naszego przyzwolenia na takie działanie, dlatego wezwaliśmy patrol policji. Ten ukarał mężczyznę najwyższym możliwym w takiej sytuacji mandatem. To kwota 500 zł.

19 stycznia w szpitalu doszło do groźnej sytuacji, w której palący papierosa pacjent podpalił materac w szpitalnym łóżku.

Czytaj też: Szpital w Gorzowie Wlkp. idzie do sądu: zarzut dla pacjenta-palacza oraz pacjenta, który nie reagował

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum