Gorzów Wlkp.: zwolniony chirurg wraca do szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 października 2013 19:01

Piotr Gajewski, wieloletni ordynator chirurgii dziecięcej, będzie znów pracował w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Został zwolniony w sierpniu 2012 r. przez ówczesnego dyrektora Marka Twardowskiego.

Gorzów Wlkp.: zwolniony chirurg wraca do szpitala
Jak podaje Gazeta Wyborcza, przed ponad rokiem dr Gajewski został zwolniony w trybie natychmiastowym przez Marka Twardowskiego, który przygotowywał szpital do przekształcenia w spółkę. Chodziło o zastrzeżenia do umowy, którą ordynator chirurgii dziecięcej miał ze szpitalem od 2009 r. Inne przyczyny, jakie podał wtedy ówczesny dyrektor, to "utrata zaufania [...] poprzez dyskredytowanie decyzji dyrekcji szpitala w zakresie reorganizacji szpitala przed instytucjami zewnętrznymi oraz osobami zatrudnionymi w szpitalu".

Ordynator odszedł ze szpitala, ale zwolnienie zaskarżył do sądu i wygrał. Szpital kosztowało to ok. 70 tys. zł kosztów sądowych i odszkodowania. Sąd Apelacyjny w Szczecinie uznał, że dyrektor nie miał podstaw do zwolnienia Piotra Gajewskiego w trybie natychmiastowym. W "dyskredytowaniu", chodziło natomiast o to, że jako konsultant wojewódzki wskazywał na dążenia do ograniczenia dostępności świadczeń i niekonsekwencje w funkcjonowaniu opieki pediatrycznej.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum