Gorzów Wlkp.: związkowcy chcą miejsc w radzie nadzorczej szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2013 15:01

Marszałek Elżbieta Polak przyjechała w piątek (19 lipca) do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., gdzie spotkała się z przedstawicielami związków zawodowych działających w lecznicy.

Gorzów Wlkp.: związkowcy chcą miejsc w radzie nadzorczej szpitala
Związkowcy apelują, by nie przekształcać szpitala w spółkę, zanim nie uda się dogadać z wszystkimi wierzycielami. Chcą też miejsca w radzie nadzorczej spółki.

Dziś tzw. dług kasowy gorzowskiej lecznicy to ok. 290 mln zł. Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, który jest właścicielem tego szpitala, od roku prowadzi działania prowadzące do przekształcenia jednostki w spółkę prawa handlowego.

Marszałek liczy na blisko 150 mln zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia na oddłużenie. Wiadomo już, że szpitalna spółka zacznie z blisko 100 mln zł długu, ale kapitały ujemne mają być pokryte przekazanymi aportem nieruchomościami szpitalnymi.

Obecnie trwają negocjacje z wierzycielami. W sumie trzeba się dogadać z 243 firmami i instytucjami. 64 z nich odmówiły podpisania ugody.

Związkowcy chcą również miejsca w radzie nadzorczej tworzonej szpitalnej spółki. Elżbieta Polak nie mówi "nie", ale "jeszcze się zastanowi". 

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum