Gorzów Wlkp.: wyniki ankiety ws. przekształcenia szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2013 20:21

Witold Pahl, gorzowski poseł PO, przedstawił pierwsze wyniki badań przeprowadzonych przez jego wolontariuszy na ulicach Gorzowa. Ponad połowa ankietowanych uważa, że nie są dobrze poinformowani o planach restrukturyzacji szpitala wojewódzkiego - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Gorzów Wlkp.: wyniki ankiety ws. przekształcenia szpitala

Poseł ma "oko na szpital". Pod takim roboczym hasłem od dwóch tygodni działa specjalna strona internetowa www.szpitalwgorzowie.pl, którą poseł i jego współpracownicy założyli, by "patrzyć na ręce władzom województwa". Chodzi o plany przekształcenia gorzowskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.

Dziś Pahl przedstawił wstępne wyniki ankiety. Jego wolontariusze wyszli na ulice Gorzowa i wypytali dokładnie 287 osób. Aż 60 proc. ankietowanych uważa, że nie są "dobrze poinformowani" o planach marszałek województwa na restrukturyzację gorzowskiej lecznicy. 

Zdaniem Pahla, ludzie się boją, bo nie mają wystarczającej wiedzy na temat przekształcenia lecznicy. Dlatego uważa, że Urząd Marszałkowski ma jeszcze wiele do zrobienia.

Więcej: gorzow.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum