Gorzów Wlkp.: szukają faktur, tymczasem komornik zajął 3,5 mln zł

Autor: lubuskie.pl/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2013 16:42

Zarząd województwa lubuskiego planuje podjąć w środę (28 sierpnia) uchwały w sprawie przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Zamierza też przedłożyć notariuszowi akt założycielski nowej szpitalnej spółki, dzięki czemu będzie można złożyć wniosek o jej wpis do KRS.

Gorzów Wlkp.: szukają faktur, tymczasem komornik zajął 3,5 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

We wtorek (27 sierpnia) zarząd także zajmował się problemami szpitala. Zobowiązał dyrekcję szpitala m.in. do zaksięgowania bieżących faktur, sporządzenia bilansu na dzień 28 sierpnia br., sporządzenia wykazu zobowiązań na dzień 28 sierpnia oraz przygotowania aktualnego wydruku z rachunku bankowego.

Wszystkie te działania mają na celu sporządzenie aktualnego, potwierdzonego dowodami księgowymi, wykazu zobowiązań (w szpitalu brakowało zaksięgowanych bieżących faktur, stąd nie można wyliczyć aktualnego wskaźnika zadłużenia), co blokuje podjęcie trzech uchwał w sprawie przekształcenia lecznicy. W związku z tym nie można wyliczyć np. aktualnego wskaźnika zadłużenia, który zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej nie może być wyższy niż 0,5.

Tymczasem odwlekanie przekształcenia powoduje kolejne zajęcia komornicze. We wtorek (27 sierpnia) komornik przejął 3,5 mln zł z rachunku szpitala w NFZ.

Więcej: www.lubuskie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum