DM, Gazeta.pl/Rynek Zdrowia | 08-12-2010 15:37

Gorzów Wlkp.: szpital zawiesza poradnie, bo brakuje specjalistów

Radni sejmiku lubelskiego na wniosek dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim zdecydowali o czasowym zawieszeniu działalność części poradni.

Poradnia endokrynologiczna i chorób tarczycy przestanie działać do końca lutego 2011 r., podobnie dziecięca poradnia chorób płuc. Natomiast oddział obserwacyjno-zakaźny dla dorosłych i dzieci od połowy stycznia przyszłego roku do połowy kwietnia – informuje portal gazeta.pl.

Dyrekcja szpitala nie miała wyjścia. Musiała zwiesić działanie poradni ze względu na brak specjalistów. Innych istotnych powodów nie ma. Sytuacja finansowa lecznicy nie jest najgorsza.

Mimo kłopotów z zatrudnieniem specjalistów do poradni gorzowski szpital zamierza w 2011 r. poczynić spore inwestycje. Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl wydatki inwestycyjne planowane przez dyrekcję szpitala w 2011 r. to co najmniej 30 mln zł. Większość środków będzie pochodziła z funduszy unijnych.

Szpital prowadzi też zaawansowane rozmowy w sprawie uruchomienia w Gorzowie oddziału kardiochirurgii. Jak tłumaczył wicedyrektor Kamil Jakubowski, NZOZ z jednego z ościennych województw jest zainteresowany prowadzeniem takiego oddziału w szpitalu.