Gorzów Wlkp.: szpital jest już spółką

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 października 2013 15:40

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym 6 września br. Prezesem marszałkowskiej spółki został Piotr Dębicki, lekarz z Gorzowa Wielkopolskiego, a ostatnio szef szpitala w Drezdenku. Już oficjalnie działa także siedmioosobowa rada nadzorcza. Ma za sobą pierwsze uchwały

Gorzów Wlkp.: szpital jest już spółką
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na czele rady nadzorczej stanął Wojciech Szafrański, prezes Szpitala im. Rydygiera w Krakowie. Wiceprzewodniczącym rady został Krzysztof Seweryn Szymański, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze, a sekretarzem Piotr Obiedziński, ekonomista ze Szczecina. Radę nadzorczą uzupełniają mecenasi Jerzy Synowiec i Jerzy Wierchowicz oraz Adam Adamczyk i Tomasz Wróblewski.

Rada ma za sobą już pierwsze uchwały m.in. o zasadach wynagrodzeń w lecznicy, w tym dwuosobowego zarządu. Oprócz Dębickiego, wszedł do zarządu Ryszard Hatała, do niedawna prezes szpitalnej spółki w Drezdenku.

Szpital w Gorzowie jest zadłużony na ponad ćwierć miliarda złotych. Samorząd województwa przejął wszystkie długi wymagalne gorzowskiego szpitala. Dzięki temu spółka wystartowała z bezpiecznym wskaźnikiem zadłużenia 0,4. Zostało jej 87 mln zł długu. 80 mln to pożyczka wobec właściciela rozłożona na 15 lat z pierwszą spłatą w grudniu 2014 r.

Marszałek czeka na ministerialną dotację na oddłużenie - 102 mln zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze