Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 06-03-2019 21:35

Gorzów Wlkp.: szpital informuje o zakończeniu współpracy z dr Lindą Hoffman

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. poinformował, że 6 marca zakończyła się współpraca lecznicy z dr Lindą Hoffman.

''pani doktor zakończyła współpracę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.'' - poinformowała lecznica. Fot. Archiwum

Na stronie internetowej szpitala opublikowano komunikat: ''Szanowni Państwo, na wniosek Kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w wyniku porozumienia między dr Lindą Hoffman a Zarządem Szpitala, uprzejmie informujemy, że z dniem dzisiejszym, tj. 06 marca 2019 roku, pani doktor zakończyła współpracę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.''.

Dzień wcześniej Gazeta Wyborcza przypomniała artykuł swojej dziennikarki o lekarce: ''Pamiętacie doktor Lindę H., internistkę udającą psychiatrę? Tę, która wypuściła na wolność schizofrenicznego mordercę w Nowej Zelandii, a potem została szefową psychogeriatrów w Tworkach? Tę, która wyłudzała kredyty, nie płaciła długów, miała w domu fabrykę dowodów osobistych, dyplomów, recept i pieczątek oraz pokaźne ilości narkotyków? Której wstrzymano paszport, umieszczono w rejestrze osób poszukiwanych, a ona i tak poleciała do USA? Którą Amerykanie deportowali do Polski, a ona mimo to nie została zauważona przez polską policję i spokojnie podjęła pracę w państwowym szpitalu?''.

Mieszkańcy Gorzowa Wlkp. dowiedzieli się, że lekarka pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym w Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. W mediach społecznościowych zawrzało. Jerzy Ostrouch, prezes szpitala zwracał uwagę, że dr Hoffman nie jest pozbawiona prawa wykonywania zawodu.

Więcej: gorzow.wyborcza.pl