Gorzów Wlkp.: strata szpitala coraz mniejsza

Autor: zachod.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 07 listopada 2012 09:29

Wdrażany w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. program naprawczy doprowadził do zmniejszenia straty placówki z 7,5 mln zł w lipcu do 3 mln zł w listopadzie. Zdaniem dyrektora Marka Twardowskiego, z końcem roku jest szansa na zbilansowanie lecznicy.

Gorzów Wlkp.: strata szpitala coraz mniejsza

Na konferencji prasowej dyrektor Twardowski poinformował, że od pierwszego czerwca zatrudnienie zmniejszyło się o 32 etaty - nie tylko na skutek zwolnień, ale także odchodzenia pracowników na emeryturę lub zmiany miejsca pracy. 

Firma konsultingowa, która przygotowała program, przewidziała zredukowanie zatrudnienia o 103, ale dyrekcja mówi o co najwyżej 80. - przypomina Radio Zachód.

Jednocześnie trwają inwestycje. Jednym z priorytetów jest rozwój usług onkologicznych i budowa ośrodka radioterapii. Jak czytamy na stronie internetowej szpitala, zarząd województwa lubuskiego zdecydował także o dofinansowaniu zakupu łóżek szpitalnych dla lecznicy w Gorzowie Wlkp. Specjalne łóżka trafią m.in. na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Samorząd województwa wesprze zakup kwotą ponad 313 tys. zł.

Więcej: www.zachod.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum