Gorzów Wlkp.: pogotowie dostanie od miasta budynek na nową bazę?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2013 12:57

Gorzowskie pogotowie zamierza stworzyć swoją drugą bazę na Zawarciu. Dzięki temu będzie w stanie dojechać do pacjenta w ciągu ustawowych ośmiu minut. Chciało kupić nieruchomość od miasta, ale marszałek uważa, że lepiej porozumieć się w sprawie bezpłatnego przekazania budynku.

Gorzów Wlkp.: pogotowie dostanie od miasta budynek na nową bazę?

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. ma sześć zespołów: cztery specjalistyczne i dwa podstawowe. Wszystkie karetki stacjonują przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym średnia czasu dotarcia do zdarzenia w mieście tej wielkości nie może być większa niż osiem minut. Z Piasków, gdzie mieści się stacja, nie jest to możliwe - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlatego od dawna pogotowie stara się o utworzenie podstacji w innej lokalizacji. Przeniosłyby się tam trzy zespoły ratowników. Okazja pojawiła się, gdy ADM nr 2 wyprowadził się kilka miesięcy temu z willi przy ul. Śląskiej 4. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na bezprzetargową sprzedaż pogotowiu tej nieruchomości za 724 tys. zł.

Pogotowie jest w stanie zapłacić. Zarząd województwa uważa jednak, że dyrektor powinien najpierw poszukać jak najkorzystniejszego rozwiązania, którym byłoby przekazanie nieruchomości przez miasto nieodpłatnie. Tym bardziej, że samorząd wojewódzki również przekazał miastu nieodpłatnie nieruchomości po dawnym szpitalu przy ul. Warszawskiej.

Władze Gorzowa nie widzą przeszkód, aby majątek miasta przekazać na pożyteczny cel publiczny. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak będzie ponownie rozmawiał o tym z marszałek Elżbietą Polak w przyszłym tygodniu.

Więcej: http://gorzow.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum