Gorzów Wlkp.: głodówka w obronie szpitala

Autor: tvp.pl, MS/Rynek Zdrowia • • 06 września 2011 10:41

Mariusz Wójcik, mieszkaniec podgorzowskich Chwalęcic, rozpoczął głodówkę, jak sam stwierdził, w obronie interesów pacjenta. To jego reakcja na zamieszanie wokół Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Gorzów Wlkp.: głodówka w obronie szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak już pisaliśmy, gorzowski szpital od lat boryka się z problemami finansowymi. Ostatnie dwa lata przyniosły względną stabilizację finansową. Sprawozdanie finansowe za ostatnie półrocze tego roku wykazały jednak, że w ciągu tylko pół roku zobowiązania wzrosły o 15 mln zł.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zapowiedziała kontrolę, która ma potrwać kilka tygodni, i spotkała się w sobotę (3 września) z lubuskimi parlamentarzystami, aby wspólnie przedyskutować problem.

W odpowiedzi związki zawodowe szpitala oflagowały placówkę w obronie obecnej dyrekcji. Teraz czekają na spotkanie z marszałek Polak, które zapowiedziane jest na czwartek (8 września).

Jednak jak się okazuje placówkę poparł też, jak na razie samotnie, jeden z mieszkańców podgorzowskiej miejscowości. Mariusz Wójcik zamierza koczować przed gorzowskim szpitalem do skutku. Według niego lecznica dostaje za mało pieniędzy na leczenie, a to uderza w pacjentów.

Dyrekcja szpitala przyznaje, że obecnie czeka na pieniądze z niezapłaconych nadwykonań. Trwają już rozmowy z NFZ w tej sprawie, ale pacjenci są i będą przyjmowani. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze