MAK/Rynek Zdrowia | 09-08-2020 20:09

Gorzów Wielkopolski: umawiasz wizytę w przyszpitalnej poradni? Najpierw wyślij mail

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim podjął działania, których celem jest usprawnienie procesu rejestracji do przyszpitalnych poradni specjalistycznych oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej - informuje nas lecznicza.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Każdego dnia do naszych poradni rejestruje się około 700 osób. Każdej z nich chcemy udzielić możliwie pełnej informacji. Panie rejestratorki robią, co w ich mocy, aby każdy pacjent wyszedł od nas usatysfakcjonowany. Czasem to jednak trudne, bo oprócz umawiania wizyt w tzw. okienku panie obsługują też linię telefoniczną, a miesięcznie odbieramy aż 120 tysięcy połączeń - mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów szpital wprowadził możliwość rejestracji drogą mailową. - Jeszcze przed pandemią testowaliśmy to rozwiązanie. Pilotaż przyniósł pozytywne efekty, dlatego gorąco zachęcamy do kontaktu ze szpitalem właśnie tą drogą - dodaje Barbara Kasperska.

Aby zarejestrować się do przyszpitalnych poradni bez konieczności wychodzenia z domu wystarczy na adres rejestracja@szpital.gorzow.pl przesłać skan/zdjęcie skierowania, w treści wpisać numer telefonu pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego (w przypadku wizyty pierwszorazowej) oraz imię, nazwisko, numer PESEL i telefonu (w przypadku kontynuacji leczenia) w tytule wpisując nazwę poradni. Szpitalna rejestratorka skontaktuje się z pacjentem w celu ustalenia dogodnego dla niego terminu.

Drogą elektroniczną można się też zarejestrować na badania do Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej (RTG, USG, UGS Doppler, mammografię, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny) wysyłając skan/zdjęcie skierowania i numer telefonu do pacjenta na adres radiologia@szpital.gorzow.pl. Korzystając z obu wymienionych adresów można także odwołać wizytę lub zmienić jej termin.

- To odpowiedź na głosy i sugestie naszych pacjentów. Zmieniamy się zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Pacjenci chwalą te rozwiązania, a my szukamy kolejnych, by proces rejestracji przebiegał jeszcze bardziej sprawnie - wyjaśnia Barbara Kasperska.

Jednym z nich jest założenie indywidualnego konta na portalu eRejestracja dedykowanemu gorzowskiej lecznicy. Po weryfikacji poprawności danych pacjent może się samodzielnie zarejestrować do wybranych poradni przyszpitalnych; uzyskuje też możliwość pobrania wyników badań z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz z Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej.