Gorzów Wielkopolski: szpital szpitalowi przez pośrednika pożycza

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 października 2009 19:40

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim remontuje blok operacyjny. Remont uda się dokończyć, bo marszałek pożyczył na to pieniądze od.... zielonogórskiej lecznicy.

Gorzów Wielkopolski: szpital szpitalowi przez pośrednika pożycza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ubiegłym tygodniu zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu potrzebnych pieniędzy w trybie pilnym.

– Nie mogliśmy czekać, bo blok operacyjny to serce szpitala Jesteśmy w drugiej połowie roku, trudno było znaleźć pieniądze. Musieliśmy komuś zabrać część środków z tegorocznych prac. Te 250 tys. zł będzie przesunięte z dotacji na prace planowane na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Na ten cel przeznaczyliśmy 1,2 mln zł, ale w wyniku opóźnień w przetargach szpital w Zielonej Górze nie wykorzysta do końca grudnia tych pieniędzy. Dostanie je w przyszłym roku – stwierdza wicemarszałek, Elżbieta Polak

Wicemarszałek Polak podkreśla, że na przesunięcia w budżecie musiała się zgodzić dyrekcja szpitala w Zielonej Górze, która taką zgodę wyraziła. To dobry przykład współpracy różnych placówek zdrowia.

Od czwartku w gorzowskim szpitalu działa gamma kamera.

– To urządzenie z najwyższej półki. Nawet u nas nie ma pracowni z takim sprzętem - mówi prof. Leszek Królicki z Warszawy, czołowy specjalista od medycyny nuklearnej w kraju.

W tym roku te najnowocześniejsze urządzenia kupiły szpitale w Gorzowie i Wrocławiu. Gamma kamera kosztowała ok. 2 mln zł, w 85 proc. została sfinansowana z LRPO

W czasie wakacji gorzowski szpital uruchomił również nowy - najlepszy w regionie - rezonans magnetyczny (za 4,5 mln zł). Przymierza się do otwarcia regionalnego ośrodka neuronawigacji w terapii i diagnostyce centralnego układu nerwowego i kręgosłupa (2,5 mln zł).

– Ośrodek uruchomimy w drugiej połowie listopada, po remoncie bloku operacyjnego. Właśnie tam powstanie specjalna sala, w której będą wykonywane zabiegi neurochirurgiczne – tłumaczy dyrektor Jakubowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze