×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gorzów Wielkopolski: szpital spółką prawa handlowego?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia31 stycznia 2012 21:00

Jak informuje marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, w ramach współpracy z resortem zdrowia ustalane są realne możliwości oddłużenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzów Wielkopolski: szpital spółką prawa handlowego?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego lub jednostkę budżetową, można starać się o dotację na spłatę pożyczki udzielonej przez samorząd województwa przed 2009 r.

Ostatnia kontrola pokazała, że w szpitalu nie zostały wprowadzone działania naprawcze rekomendowane przez audytora zewnętrznego. Obecnie opracowywana jest koncepcja kierunków dalszego funkcjonowania placówki, zarówno prowadzonej w formie SP ZOZ, jak i przy założeniu zmian administracyjno-prawnych - napisała Gazeta Wyborcza.

Według marszałek Polak, kompleksowa analiza ekonomiczna i organizacyjna szpitala obejmie m.in. analizę sytuacji finansowej, rachunków wyników, analizę wskaźnikową, analizę strony przychodowej, analizę strony kosztowej, rentowności poszczególnych komórek organizacyjnych, kosztów wytworzenia usługi medycznej, procesów zakupowych itp.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze