Gorzów Wielkopolski: rada społeczna szpitala przeciw przekształceniu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2013 10:59

Dług Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sięga już w 266 mln zł. Dyrektor szpitala i samorząd wojewódzki zdecydowały, że placówka zostanie przekształcona i w ten sposób będzie mogła zostać odłożona. Przeciwko przekształceniu jest rada społeczna szpitala.

Gorzów Wielkopolski: rada społeczna szpitala przeciw przekształceniu

Gorzowski szpital ma stać się spółką prawa handlowego w drugim kwartale 2013 r. Najpewniej już w lutym stosowną uchwałę w sprawie przekształcenia lecznicy podejmie sejmik województwa - przypomina Gazeta Wyborcza.

O planach marszałka w tym tygodniu rozmawiali przedstawiciele rady społecznej działającej przy gorzowskim szpitalu. Rada tylko doradza i opiniuje. Ani dyrekcja lecznicy, ani zarząd województwa nie muszą się liczyć ze jej stanowiskiem. Przedstawicieli rady sprzeciwili się planom przeksztyałcenia.

- Jesteśmy zaniepokojeni tym, że na tak zaawansowanym etapie wciąż rozmawiamy o wizji, a nie o konkretach - mówi dziennikowi Danuta Łastowska, która radzie przewodniczy.

Twierdzi: - Nie ma gwarancji otrzymania pieniędzy z ministerstwa. Nie wiemy, czy marszałek przejmie część zadłużenia szpitala.

Zdaniem dyrektora szpitala Marka Twardowskiego, członkowie rady nie mówią prawdy. - Przedstawiliśmy wyczerpujące informacje - denerwuje się Twardowski.

Przyznaje jednak, że opinia rady społecznej go nie zaskoczyła.

- Tam nie ma kompetentnych ludzi. Wtorkowe posiedzenie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem, składając pół roku temu wniosek o odwołanie rady społecznej szpitala. Podtrzymuję go - mówi dziennikowi.

 Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum