Gorzów Wielkopolski: i tam szpital wojewódzki stopniowo wznawia planowe przyjęcia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 19:25

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim stopniowo przywraca przyjęcia planowe do oddziałów zabiegowych i badań kardiologicznych. Każdy pacjent jest poddawany badaniom w kierunku koronawirusa – poinformowała w czwartek rzeczniczka lecznicy Agnieszka Wiśniewska.

Gorzów Wielkopolski: i tam szpital wojewódzki stopniowo wznawia planowe przyjęcia
Nim pacjent wejdzie do szpitla pielęgniarka przeprowadza pomiar temperatury i wywiad w kierunku objawów zakażenia SARS-CoV-2. Fot. leo2014/pixabay

O terminie przyjęcia do szpitala i wykonania zaległego, zaplanowanego wcześniej zabiegu każdy pacjent jest informowany telefonicznie.

Przyjęcia dotyczą oddziałów: Urologii i Onkologii Urologicznej; Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej; Kardiologii; Neurochirurgii i Neurotraumatologii; Ortopedii; Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu; Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.

"Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi pacjenci nie musieli długo czekać na zaplanowany wcześniej zabieg. Stąd pomysł stopniowego przywracania pracy poszczególnych oddziałów, mimo to zdarzają się sytuacje, że pacjenci deklarują przyjście do szpitala, ale nie zgłaszają się w wyznaczonym terminie. Apelujemy o rozsądne podejmowanie decyzji w kwestii hospitalizacji" - powiedziała główna specjalistka ds. jakości i kontroli wewnętrznej w gorzowskim szpitalu Bożena Songin.

Dodała, że każde niezgłoszenie się w uzgodnionym terminie zamyka drogę innemu pacjentowi, który mógłby skorzystać z leczenia. Dziennie z tej możliwości może skorzystać 10 pacjentów.

Jak przekazano w komunikacie, w dniu zaplanowanej wizyty pacjent powinien zgłosić się do namiotu przy budynku administracji przy ul. Dekerta. Tam pielęgniarka przeprowadza pomiar temperatury i wywiad w kierunku objawów zakażenia SARS-CoV2, wypełnia ankietę i pobiera wymaz na badanie.

W celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem każdy pacjent jest umawiany na konkretną godzinę. Po pobraniu wymazu osoby te trafiają do sali konferencyjnej lecznicy. Tam oczekują na wynik badania.

Jeśli jest on negatywny pacjent kierowany jest do konkretnego oddziału, a jeśli badanie potwierdzi obecność koronawirusa - do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego przy ul. Walczaka. (PAP)

PAP - Marcin Rynkiewicz

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum