Gorzów Wielkopolski: badania gamma kamerą bez limitu

Autor: Gazeta Lubuska, SA/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2010 12:22

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim dostanie więcej pieniędzy na badania gamma kamerą.

Gamma kamera. Fot. www.nuclear.pl

Badania diagnostyczne gamma kamerą w Wojewódzkim Szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim nie będą limitowane. To samo dotyczy wykorzystania rezonansu magnetycznego i tomografu - twierdzi dyrektor palcówki, Andrzej Szmit.

W wtorek (16 lutego) doszło do spotkania dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Stanisława Łobacza z dyrektorem szpitala Andrzejem Szmitem. Jednocześnie wpłynął wniosek szpitala o zwiększenie kontraktu na badania gamma kamerą.

- Obecnie czekamy na sprawozdanie szpitala z realizacji dotychczasowej umowy. Kiedy je otrzymamy, będą podejmowane decyzje – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik prasowy lubuskiego NFZ.

Sylwia Malcher-Nowak twierdzi, że szpital wcześniej nie występował w tej sprawie do Funduszu.  Tymczasem, żeby podjąć jakiekolwiek kroki, potrzebny jest oficjalny wniosek świadczeniodawcy

Zapewnia przy tym, że badania wysokospecjalistyczne są dla lubuskiego płatnika priorytetowe. Chodzi o to, aby pacjenci z terenu województwa mogli zrobić je na miejscu, bez migracji do ośrodków w innych regionach.

Lubuski NFZ obiecał zapłacić placówce za nadwykonania i dwukrotnie zwiększyć kontrakt na badania gamma kamerą.

Pierwsze ustalenia z Funduszem nie satysfakcjonowały szpitala. Kontrakt był niski i istniało niebezpieczeństwo, że sprzęt, który działa  w zakładzie diagnostyki radioizotopowej od października ubiegłego roku i został zakupiony za ponad 2 mln zł, nie będzie w pełni wykorzystany.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum