Gorąco wokół zmian w budżecie NFZ. Anna Rulkiewicz: ogromna odpowiedzialność na jednym superregulatorze

Autor: KM • Źródło: Rynek Zdrowia21 listopada 2022 14:32

- Może zabraknąć środków na świadczenia - tak drastyczne rewolucje niestety będą miały swoje konsekwencje - ostrzega Anna Rulkiewicz, prezes grupy LUX MED. - Wszystko oddajemy w jedne ręce, bo chyba nie mamy innej opcji - przyznaje.

Gorąco wokół zmian w budżecie NFZ. Anna Rulkiewicz: ogromna odpowiedzialność na jednym superregulatorze
Anna Rulkiewicz, prezes grupy LUX MED, w trakcie XVIII Forum Rynku Zdrowia. Fot. PTWP

 

Przesunięcie finansowania do NFZ. "Ogrom odpowiedzialności"

Anna Rulkiewicz, prezes grupy LUX MED podczas Forum Rynku Zdrowia komentowała planowane zmiany w budżecie NFZ i planowane przeniesienie finansowania części świadczeń z budżetu państw do Funduszu właśnie. 

- Uważam, że może zabraknąć środków na świadczenia - nie umiem powiedzieć dzisiaj, że na pewno, ale tak drastyczne rewolucje niestety będą miały swoje konsekwencje, bo Narodowy Fundusz Zdrowia musi się najpierw z tym ułożyć, musi sobie z tymi zadaniami poradzić, co nie stanie się tak od razu. Musi budować zespoły. To jest ogromna odpowiedzialność na jednym superregulatorze - przyznała.

- Nie wiem, dlaczego tak robimy, że wszystko jest w jednych rękach - to też jest ryzyko z punktu widzenia biznesowego. Wszystko oddajemy w jedne ręce, bo chyba nie mamy innej opcji, nie korzystamy z rozwiązań, które już były i może je można było ulepszyć, nie tak rewolucyjnie, tylko ewolucyjnie - zaznaczyła Rulkiewicz.

Wypowiedzi zanotowano 24 października podczas sesji inauguracyjnej XVIII Forum Rynku Zdrowia.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze