Gołdap: szpital zostanie przekształcony w spółkę

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2009 17:49

Połączenie z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym i przekształcenie w spółkę ma pomóc SP ZOZ Szpitalowi w Gołdapi wyjść z 11-milionowego długu.

Gołdap: szpital zostanie przekształcony w spółkę

Szpital wprawdzie nie przynosi już strat, ale dług nie zmniejsza się od wielu lat. Szansą ma być przekształcenie go w spółkę. Wtedy powstaną nowe przychodnie i przybędzie łóżek na oddziałach. Jednak ten plan budzi obawy pracowników, którzy boją się zwolnień.

Szansą dla gołdapskiej służby zdrowia jest utworzenie spółki, która będzie zarządzała Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej. Pomysł prezentowany przez Wiesława Jurgielewicza, dyrektora gołdapskiego szpitala, zakłada połączenie go z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym. Istnieje w Gołdapi od kilku lat i radzi sobie bardzo dobrze. Nie tylko nie przynosi strat, ale daje kilkadziesiąt tysięcy złotych zysków.

Taki plan budzi obawy pracowników obu placówek. Boją się, że zostaną zwolnieni. Władze szpitala i powiatu, który jest jego właścicielem, zapewniają, że zmniejszenie etatów nie jest planowane.

– Restrukturyzacja zatrudnienia została już przeprowadzona kilka lat temu. W pewnym momencie w szpitalu pracowało 400 osób. Teraz jest około stu – mówi Jarosław Podziewski, starosta gołdapski.

A jest szansa, że pracy będzie jeszcze więcej. Projekt restrukturyzacji zakłada m.in. utworzenie nowych poradni i zatrudnienie specjalistów. Dzięki temu poprawi się jakość opieki medycznej. Mieszkańcy Gołdapi i okolic nie będą musieli jeździć na wizytę do Suwałk, Olecka czy Ełku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum