Goczałkowice-Zdrój: uzdrowisko jednak ma kontrakt na reumatologię

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2018 14:21

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój sp. z o.o. wygrało konkurs ogłoszony przez NFZ dotyczący świadczeń na oddziale reumatologii - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustacyjne

Rozstrzygnięty przez NFZ konkurs gwarantuje, że w uzdrowisku nadal będzie działał finansowany ze środków publicznych oddział reumatologii.
 
- Zarząd spółki, pracownicy Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój oraz w szczególności pacjenci Oddziału Reumatologii są szczęśliwi, że oddział będzie mógł nadal funkcjonować, lecząc mieszkańców województwa śląskiego - komentuje Krzysztof Lehnort, członek zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. radni Sejmiku Województwa Śląskiego skierowali apel do NFZ w sprawie dalszego finansowania oddziału reumatologicznego w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój. Poparło go wówczas 32 na 33 radnych.

- To dla nas niezwykle dobra wiadomość. Wspólne działania Zarządu Województwa, radnych wojewódzkich, związków zawodowych, a także dyrekcji szpitala przyniosły oczekiwany przez nas efekt. Uzdrowisko w Goczałkowicach to nie tylko 160-letnia tradycja, ale i wysokie standardy leczenia. 12 tysięcy pacjentów, których rocznie przyjmuje placówka, jest tego najlepszym dowodem - mówi śląski marszałek Wojciech Saługa. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum