×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Gniezno: termin dostosowawczy tuż, tuż - czy szpital zdąży?

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia30 marca 2016 10:38

Polskie placówki lecznicze mają czas do końca 2017 roku, by dostosować je do wymogow zgodnych z ministerialnym rozporządzeniem. Wszystkie zdążą? Problem może mieć na przykład Szpital Powiatowy w Gnieźnie.

Gniezno: termin dostosowawczy tuż, tuż - czy szpital zdąży?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gnieźnieński szpital dopiero pod koniec tego roku ma rozpocząć naprawę źle wybudowanego nowego skrzydła budynku. Już wiadomo, że pięciopiętrowy gmach nie będzie gotowy do końca 2017 roku.

Dyrektor szpitala Krzysztof Bestwina ma nadzieję, że ostateczną i parokrotnie już przekładaną datę dostosowania szpitali do wymogów technicznych i sanitarnych Ministerstwo Zdrowia jednak zmieni.

Tego optymizmu jak i kolejnego przesunięcia obowiązywania wymogów dostosowawczych placówek zdrowia nie potwierdza ministerstwo, które odpowiedziało na interpelację posłanki Nowoczesnej z Gniezna Pauliny Hennig-Kloski.

- W Ministerstwie Zdrowia nie są prowadzone żadne prace, które wskazywałyby na to, że ten termin miałby zostać przesunięty, a minister odpowiedział, że takich planów nie ma - wyjaśnia posłanka.

Teoretycznie placówki, które z końcem przyszłego roku nie dostosują się, nie powinny kontynuować leczenia. Może okazać się, że jest wiele szpitali powiatowych, które nie spełnią tych kryteriów.

Więcej: www.radiomerkury.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze