Gniezno: czy wystarczy pieniędzy na rozbudowę szpitala?

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2018 11:15

Aby zakończyć rozbudowę Szpitala Pomnika Chrztu Polski, potrzeba 25 mln zł oraz ok. 6-6,5 mln złotych na wyposażenie. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego ma około 2-3 miesiące na znalezienie dodatkowych środków na kontynuację inwestycji.

Gniezno: czy wystarczy pieniędzy na rozbudowę szpitala?
W ocenie posłanki Pauliny Hennig-Kloski z Nowoczesnej szpital jest na skraju bankructwa. Fot. Archiwum

Jak podaje Głos Wielkopolski, przedstawiciele starostwa i szpitala w Gnieźnie zorganizowali dla mediów wizytę studyjną na terenie rozbudowy szpitala przy ul. 3 maja. Nie wiadomo jednak, czy wystarczy na nią pieniędzy.

W ocenie posłanki Pauliny Hennig-Kloski z Nowoczesnej, po czterech latach rządów PiS w powiecie, szpital jest na skraju bankructwa. Uważa, że ''wskutek rozrzutnej polityki prowadzonej w szpitalu przez dyrektora Krzysztofa Bestwinę, Szpital Pomnik Chrztu Polski może za chwilę okazać się niewypłacalny''.

Hennig-Kloska wylicza, że strata szpitala na koniec września wyniosła ponad 7 mln zł. Podstawowa działalność gospodarcza zamknie się na koniec roku stratą 9, a nawet 10 mln zł. Strata netto na koniec września wyniosła 5 mln 300 tys. zł. Jest o prawie 2 mln zł wyższa niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Na koniec roku strata netto przekroczy 7 mln zł (w 2017 roku było 2 mln 600 tys.).

Uważa, że nowa dyrekcja szpitala powinna od ręki przeprowadzić restrukturyzację szpitala.

Więcej: gloswielkopolski.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum