Gminy miejskie nie chcą dokładać do szpitala powiatowego

Autor: dziennikzachodni.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2016 12:01

Rzadko się zdarza, żeby gminy jasno powiedziały, że nie chcą dłużej uczestniczyć w utrzymywaniu powiatowego szpitala. Zazwyczaj jest odwrotnie. Wspomagają lecznice w zakupie sprzętu, poręczają kredyty, pomagają w remontach i inwestycjach.

Gminy miejskie nie chcą dokładać do szpitala powiatowego
Fot. archiwum

Włodarze Będzina, Czeladzi i Wojkowic oświadczyli (21 marca), że nie są zainteresowani w partycypowaniu w kosztach funkcjonowania Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Organem założycielskim szpitala jest Rada Powiatu Będzińskiego. PZZOP powstał 1 maja 2004 r. w wyniku połączenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Będzinie oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi.

Na spotkaniu członka zarządu powiatu będzińskiego Marka Mrozowskiego i dyrektora PZZOZ z prezydentem, burmistrzami oraz wójtami okazało się, że największe jednostki tworzące powiat nie chcą wspierać szpitala powiatowego.

- Gminy wiejskie były zainteresowane naszą propozycją restrukturyzacji szpitala, a także uczestniczenia w kosztach jego utrzymania. Innego zdania był prezydent Będzina, a także Czeladź i Wojkowice - tłumaczy w Dzienniku Zachodnim Marek Mrozowski, członek zarządu powiatu będzińskiego.

Mimo iż największe gminy w powiecie nie wyraziły zainteresowania we współfinansowaniu szpitala, starostwo zapowiedziało, że w dalszym ciągu będzie wdrażać plan restrukturyzacji szpitala, licząc, że gminy zmienią zdanie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum