Gminna zrzutka na szpital w Rykach. Czy będzie reaktywacja?

Autor: lublin112.pl/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2019 13:14

W Rykach chcą ponownie otworzyć zamknięty pod koniec zeszłego roku Szpital Powiatowy. Zarząd Powiatu Ryckiego jest tak zdeterminowany, że zwrócił się o pomoc finansową do gmin powiatu.

Gminna zrzutka na szpital w Rykach. Czy będzie reaktywacja?
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Na początku stycznia utworzony został nowy podmiot leczniczy - spółka „Szpital Powiatowy w Rykach”. Jednak wznowienie działalności okazało się trudniejsze, niż się początkowo spodziewano.

Budynek szpitala musi przejść najpierw remont. Trzeba m.in. naprawić instalację elektryczną oraz pomalować pomieszczenia. Te prace już trwają, m.in. dzięki nieodpłatnej pomocy wielu mieszkańców. Konieczny też będzie zakup sprzętu, który w znacznej mierze jest przestarzały lub niesprawny. Koszt zakupu sprzętu medycznego może przekroczyć 1 mln zł, na co nie stać powiatu. Stąd apel do gmin o finansowe wsparcie.

Determinacja jest duża. Zamknięcie szpitala sprawiło mieszkańcom powiatu sporo problemów. Placówka przestała bowiem udzielać świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nie funkcjonuje także izba przyjęć. Pacjenci z Ryk i okolic muszą jeździć do Dęblina, Puław czy też Garwolina, gdyż w tych miastach znajdują się najbliższe szpitale.

Czytaj: lublin112.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum