Głuchołazy: z powodu braku lekarzy interna zniknie ze szpitala?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2018 11:05

Od początku kwietnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach nie przyjmuje pacjentów na oddział wewnętrzny. Mimo propozycji kilkunastotysięcznej pensji, nie ma lekarzy chętnych podjąć pracę. Szanse na przywrócenie interny maleją z każdym tygodniem.

Mimo propozycji kilkunastotysięcznej pensji, lekarze nie chcą na internie w Głuchołazach. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrekcja szpitala w Głuchołazach próbuje za wszelką cenę znaleźć kadrę medyczną, która przejęłaby obowiązki po trzech lekarzach, którzy w kwietniu tego roku złożyli wypowiedzenia z pracy. Jeżeli szpitalowi uda się zatrudnić przynajmniej ordynatora i jego zastępcę, wtedy działalność oddziału zostanie przywrócona. Jeśli zgłosi się tylko jeden specjalista – interna będzie mogła działać wyłącznie jako pododdział reumatologii.

Gazeta Wyborcza przypomina, że działalność interny w Głuchołazach jest zawieszona od 3 kwietnia. Dyrekcja ZOZ w Głuchołazach od tego czasu co dwa tygodnie występuje do opolskiego oddziału NFZ o dalszą zgodę na zawieszenie interny. Taką zgodę każdorazowo otrzymuje, bo na oddziale nie ma żadnego lekarza.

Jeśli do 31 października nie uda się przywrócić funkcjonowania oddziału, wówczas głuchołaska interna zniknie z mapy medycznej województwa.

Więcej: www.opole.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum