Głuchołazy: szpital chce przejąć "Aleksandrówkę"

Autor: nto.pl/Rynek Zdrowia • • 18 października 2009 12:39

Samodzielny Publiczny ZOZ w Głuchołazach wystąpił do zarządu województwa opolskiego o przekazanie lub udostępnienie budynku prewentorium dziecięcego "Aleksandrówka" w Jarnołtówku.

Dyrekcja szpitala chce tam utworzyć dodatkowo centrum rehabilitacji dla dzieci z cukrzycą.

Zdaniem dyrektora szpitala, Artura Grychowskiego, takich placówek leczniczych w Polsce praktycznie nie ma, a coraz więcej dzieci ma poważne problemy z otyłością i cukrzycą z powodu złych nawyków żywieniowych - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Zarząd województwa opolskiego najprawdopodobniej odmówi udostępnienia budynku, który jest własnością wojewódzkiej spółki prowadzącej tam leczenie i rehabilitację dzieci z chorobami górnych dróg oddechowych.

Spółka może się porozumieć ze głuchołaskim szpitalem w sprawie wspólnego uruchomienia nowego oddziału, ale do tej pory nikt nie wyszedł z inicjatywą takich rozmów.

W budynku prewentorium od lat 50. ubiegłego wieku mieścił się Dom Zdrowia Dziecka. Z wypoczynku i leczenia korzystały w tym okresie dzieci z województwa opolskiego i ówczesnego woj. katowickiego. W 1958 roku decyzją Ministerstwa Zdrowia przemianowano Domy Zdrowia Dziecka w Państwowe Sanatoria Rehabilitacyjne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum