Głuchołazy: burmistrz domaga się płacenia podatków przez szpital

Autor: nowinynyskie.com.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2019 19:49

Burmistrz Głuchołaz skierował pismo do starosty powiatu nyskiego, w którym domaga się, by starostwo, jako organ prowadzący, wpłynęło na miejscowy SPZOZ, który nie zapłacił podatku od nieruchomości i opłat za wywóz śmieci.

Głuchołazy: burmistrz domaga się płacenia podatków przez szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piśmie skierowanym do starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński podaje, że ZOZ w Głuchołazach jest winien miastu 213 tys. zł z tytułu podatku od nieruchomości oraz opłat za odpady komunalne.

Odpowiadając burmistrzowi Głuchołaz - jak podaje portal NowinyNyskie.com.pl - zarząd powiatu nyskiego zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy SPZOZ w Głuchołazach, która ma polegać na umorzeniu zaległych opłat i podatków, co przyczyni się do utrzymania szpitala i dotychczasowych miejsc pracy. Ponadto poproszono, by pomoc taką utrzymać w latach następnych. 

We wspomnianej odpowiedzi zarząd powiatu wspomniał też, że w latach 2012-19 powiat udzielił szpitalowi pomocy w łącznej kwocie 12,8 mln zł. 

Burmistrz odpowiadając staroście zwrócił uwagę, że gmina Głuchołazy wielokrotnie udzielała szpitalowi pomocy finansowej, przede wszystkim przez udzielanie ulg w łącznej kwocie 697 tys. zł.

Gmina wspierała szpital także materialnie poprzez m.in. wymianę okien na sali operacyjnej, dofinansowanie wyposażenia karetki pogotowia, czy poprzez zakup odzieży dla ratowników medycznych. 

Więcej: nowinynyskie.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze