Głubczyce: szpital pracuje z obsadą kadrową na minimalnym poziomie

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 09 września 2020 15:00

SP ZOZ Szpital w Głubczycach pomimo epidemii koronawirusa pracuje stabilnie, wszystkie oddziały są otwarte. Zdaniem zarządzających placówką jest to możliwe dzięki sprawnie działającym procedurom sanitarno-epidemiologicznym zapobiegającym przenoszeniu się zakażenia pomiędzy personelem i pacjentami.

Głubczyce: szpital pracuje z obsadą kadrową na minimalnym poziomie
Dyrekcja obawia się jedynie o obsadę kadrową Fot. PTWP

Jak wyjaśnia dyrektor placówki Adam Jakubowski, w czasie trwania epidemii w głubczyckim szpitalu odnotowano cztery przypadki zachorowań na Covid-19. Dzięki sprawnej organizacji i szybkim działaniom nie doszło do rozprzestrzenienia się choroby. Dlatego szpital uruchomił przyjęcia planowe. Działa już oddział noworodkowy, położniczy, ginekologiczny, neurologiczny i chirurgii ogólnej - informuje Radio Opole.

Dyrekcja obawia się jedynie o obsadę kadrową, która zapewniona jest na minimalnym poziomie. Utrudnienia związane z brakiem odpowiedniej liczby personelu wiążą się m.in. z tym, że głubczycka placówka sąsiaduje z dwoma szpitalami, które do tej pory funkcjonowały jako jednoimienne. Lekarze specjaliści, którzy pracowali w poradniach głubczyckiego szpitala, zostali zobowiązani do pracy w jednym miejscu i nie dojeżdżają już do szpitala w Głubczycach.

Więcej: radio.opole.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum