Głogów: załoga w sporze z dyrekcją, pacjenci poczekają

Autor: Gazeta Lubuska, PP/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2010 11:11

W ZOZ im. Jana Pawła II w Głogowie oddział intensywnej terapii, a także porodowy nie przyjmuje pacjentów.

Gdy nie ma lekarzy, łóżka w każdym szpitalu będą puste...

Dyrektor szpitala zarządził ewakuację oddziału intensywnej terapii z powodu braku lekarzy. Na  anestezjologii i intensywnej terapii przebywa jedynie trzech pacjentów, którzy nie zgodzili się na ewakuowanie ich do innych szpitali. Ich stan jest jednak dobry i w każdej chwili mogą być przeniesieni na inne oddziały.

We wtorek wieczorem ewakuowano dwóch ciężko chorych pacjentów z tego oddziału, przewieziono ich do innych szpitali. Dyrektor szpitala zarządził także, że wszystkie porody i ostre przypadki ginekologiczne mają być kierowane do szpitala w Lubinie lub innej jednostki leczniczej - z powodu braku anestezjologów w szpitalu.

Z kolei p.o. ordynatora anestezjologii i intensywnej terapii, przebywającą na wypowiedzeniu, Wiesławę Dec wysłał na urlop. Ale lekarka nie chce iść, mówi, że zostanie w szpitalu, ze swoimi pacjentami.

– Tu mamy do czynienia z brakiem porozumienia między dyrekcją, a lekarzami. Głównym czynnikiem, który wpłynął na odejście od łóżek tych lekarzy jest zwolnienie p.o. ordynatora anestezjologii i intensywnej terapii Wiesławy Dec. Planowane operacje z oczywistych względów zostały przesunięte – informuje portal rynekzdrowia.pl rzecznik prasowy starostwa głogowskiego Bartłomiej Adamczak.  

Rzecznik dodaje, że starostwo usilnie pracuje nad przywróceniem normalnej pracy szpitala. Jak dodaje, są bliscy podpisania kontraktów z nowymi lekarzami. Być może już jutro dojdzie do porozumienia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum