Głogów: samorząd współfinansuje opiekę medyczną w nocy i święta

Autor: RR, gazetalubuska.pl/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2011 18:41

Władze Głogowa i powiatu głogowskiego porozumiały się z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych w sprawie uruchomienia w Głogowie filii PCUZ, w której będą przyjmowani pacjenci w święta i w godzinach nocnych. Rozmowy trwały kilka tygodni.

Głogów: samorząd współfinansuje opiekę medyczną w nocy i święta

Oba samorządy przejęły koszty związane z funkcjonowaniem w Głogowie nowego punktu pomocy organizowanego w przychodni specjalistycznej przy ul. Kościuszki. 30 tys. zł ma kosztować przygotowanie pomieszczeń. Trzeba będzie je także wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Przypomnijmy: przez dwa miesiące z budżetów miasta, powiatu i gmin za ponad 100 tys. zł finansowana była opieka nocna i świąteczna w głogowskim szpitalu, który nie otrzymał kontraktu na te świadczenia. NFZ podpisał umowę na ten zakres z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ, mówiła w marcu portalowi rynekzdrowia.pl, że na rozmowy z samorządowcami jest otwarta. Zaznaczała jednak, że za świadczenie usług medycznych placówka musi otrzymać wynagrodzenie.

- Mamy określony potencjał w Polkowicach. Gdy będę musiała dokupić świadczenia w innej miejscowości, musi to być ekonomicznie uzasadnione - wyjaśniała dyrektor Kośmider.

W przypadku niepublicznej placówki, jaką jest PCUZ, decydujące znaczenie przy tworzeniu zamiejscowej filii odgrywa rachunek ekonomiczny. Niebawem - dzięki temu, że władze samorządowe zdecydowały się do niej dopłacać - głogowianie będą mieli na miejscu nocną i świąteczna pomoc medyczną.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum