Głogów: prezes prosi radnych o dokapitalizowanie szpitalnej spółki

Autor: tutajglogow.pl/Rynek Zdrowia • • 25 września 2015 12:27

Prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego, podczas sesji Rady Powiatu zaapelował do radnych o poważne rozważenie dokapitalizowania spółki. - Tak dalej zarządzać się nie da - mówił.

 Głogów: prezes prosi radnych o dokapitalizowanie szpitalnej spółki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Ryszard Brzozowski przyznał, że sytuacja finansowa szpitala powoduje napiętą atmosferę wśród pracowników. - Trudno jest pozyskać do pracy nowych lekarzy, a pielęgniarki odchodzą do szpitali w Lubinie i Nowej Soli - wyjaśniał radnym.

Głogowski szpital boryka się także z problemem płynności finansowej, nie jest w stanie terminowo spłacać swoich krótkoterminowych zobowiązań. Spółka nie zadłuża się, ale też nie oddłuża. Zasadniczym powodem bieżących problemów finansowych jest przejęcie przez spółkę zobowiązań po byłym ZOZ-ie. Wynosiły one 32 126 000 zł.

Obecna sytuacja nie pozwala na choćby najmniejsze remonty i inwestycje. Prezes spółki podkreślał także, że nie chce szukać kolejnych oszczędności poprzez zwalnianie załogi, ponieważ zagrażałoby to bezpieczeństwu pacjentów. Zaapelował więc do zarządu i rady powiatu o poważne rozważenie dokapitalizowania spółki.

Czytaj: www.tutajglogow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum