Gliwice: zamknięto oddział chirurgii dziecięcej w GCM

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2017 09:18

Z końcem 2016 roku zamknięty został oddział chirurgii dziecięcej w Gliwickim Centrum Medycznym. Z powodu złych warunków pracy większość lekarzy podjęła decyzję o wypowiedzeniu umów.

Gliwice: zamknięto oddział chirurgii dziecięcej  w GCM
Gliwice: zamknięto oddział chirurgii dziecięcej w GCM. FOT. PTWP

Prezes GCM, Marian Jarosz, podkreśla jednak, że do kwietnia będzie próbował skompletować kadrę lekarską i wznowić pracę oddziału.

O trudnej sytuacji chirurgii dziecięcej w GCM poinformowali w grudniu pracownicy oddziału. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku zwrócili uwagę m.in. na złe warunki sanitarne i socjalne panujące w szpitalu. Narzekali też na nieprzestrzeganie praw pracowniczych i niezrozumiałe decyzje dyrekcji GCM. Większość lekarzy oddziału podjęła więc decyzje o wypowiedzeniu umów o pracę. Z końcem 2016 roku chirurgia dziecięca w GCM przestała funkcjonować.

Marian Jarosz, prezes zarządu Szpitala Miejskiego nr 4 oraz Gliwickiego Centrum Medycznego zapewnia, że przyszłość oddziału chirurgii dziecięcej nie jest przesądzona.

Dyrektor NFZ wyraził zgodę na przerwę w działalności oddziału chirurgii dziecięcej w GCM. Będzie on zamknięty do 31 marca 2017 r. Jeśli uda się do końca marca skompletować nową kadrę, jest szansa, że wznowi działalność.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum