Gliwice: szpital ma umowę z NFZ na KOS-zawał, konflikt zażegnany?

Autor: 24gliwice.pl/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2019 09:30

Gliwicka kardiologia z dofinansowaniem od NFZ - poinformował Śląski Oddział Funduszu. Wiele wskazuje na to, że to koniec trwającego od kilku tygodni konfliktu na linii NFZ - Gliwice, którego zwycięzcą będzie gliwicki pacjent.

Gliwice: szpital ma umowę z NFZ na KOS-zawał, konflikt zażegnany?
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Do eskalacji napięcia między NFZ a Gliwicami doszło na przełomie stycznia i lutego tego roku, kiedy obie strony wydały wzajemnie wykluczające się oświadczenia - przypomina portal 24gliwice.pl. Fundusz informował o pozytywnym zakończeniu negocjacji i przyznaniu pieniędzy na kardiologię. Magistrat (większościowy udziałowiec Szpitala Miejskiego nr 4) zaprzeczał i wskazywał, że w rozmowach nie brała udziału jedyna upoważniona osoba - Renata Bryła, prezes gliwickiego szpitala.

Umowa na świadczenia kompleksowej opieki kardiologicznej dla pacjentów po zawale serca tzw. “KOS-zawał” ma zostać podpisana w najbliższych dniach, ale jak zapewnia Małgorzata Doros, rzecznik Śląskiego OW NFZ, to już tylko formalność. W praktyce opieka świadczona przez gliwicką placówkę może być rozliczana z NFZ już od poniedziałku. Kontrakt został zawarty od 18 marca 2019 roku do czerwca 2021 roku.

Czytaj: 24gliwice.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum